Դպրոցների համագործակցություն

Հայաստանի Դպրոցների Փոխկապակցման Ծրագիրը (ՀԴՊԾ) խթանում է կայուն համագործակցություններ ստեղծումը հայ և ամերիկյան դպրոցների միջև: Ներկայումս ՀԴՊԾ -ի շրջանակներում նախատեսված 150 համագործակցային ծրագրերից 125-ը իրականացվել է: Հայ ու ամերիկացի մանկավարժների յուրաքանչյուր զույգ իրենց աշակերտների հետ մեկտեղ աշխատում են մեկ համատեղ օնլայն ծրագրի վրա:

Ծրագրերը հիմնականում ծավալվում են հետևյալ թեմաների շուրջ` քաղաքացիական հասարակություն, ժողովրդավարություն և նրա զարգացումը, ցեղասպանության երևույթը և հակամարտության խաղաղ լուծման ուղիները, տարբեր մշակույթներ, դրանց նմանություններն ու տարբերությունները, հայկական և ամերիկյան ասացվածքները և այլն: Ծրագրի հիմնական նպատակն է բարձրացնել ժողովուրդների միջմշակութային իրազեկության մակարդակը և վերջիններիս հնարավորություն ընձեռել սովորել միմյանցից և շփվել միմյանց հետ: Հաղորդակցության հիմնական լեզուն անգլերենն է:

http://forums.ascp.am/viewtopic.php?t=49

http://www.projectharmony.org/scp/planner.php

http://www.projectharmony.org/scp/plans.html


Համագործակից դպրոցներ - 2006 թ. աշուն


Հայկական դպրոցի անվանումը Հայ ուսուցչի անունը Ամերիկյան դպրոցի անվանումը Ամերիկացի ուսուցչի անունը
Լոռու մարզ, Ստեփանավանի # 3 միջնակարգ դպրոց Ռուզաննա Մանվելյան Նոր Դիմենշընի ավագ դպրոց Քիսիմի, Ֆլորիդա Նիքոլ Բուջաբեր - Դայդերիչ
Տավուշի մարզ, Բերդի միջնակարգ դպրոց Սոնա Յամուկյան Ապոպկայի միջին դպրոց, Ապոպկա, Ֆլորիդա Ջոնաթան Բրենարդ
Երևանի # 83 միջնակարգ դպրոց Գոհար Ավետիսյան Ֆլորիդայի Վիրտուալ դպրոց, Օրլանդո, Ֆլորիդա Քոլին Բրանդո
Շիրակի մարզ, Ախուրիկի միջնակարգ դպրոց Արմինե Մելքոնյան Չելմսֆորդի ավագ դպրոց, Չելմսֆորդ, Մասաչուսեթս Սայրըս Քոմնինուս
Շիրակի մարզ, Գյումրիի # 7 միջնակարգ դպրոց Անահիտ Խաչատրյան Սալեմի ավագ դպրոց, Օհայո Ջուդիթ Քոնրադ
Երևանի # 105 միջնակարգ դպրոց Գոհար Գրիգորյան Կենտրոնական Ֆլորիդայի համայնքային քոլեջ, Ֆլորիդա Պատրիկ Ֆլեմինգ
Լոռու Մարզ, Ստեփանավանի # 1 միջնակարգ դպրոց Հեղինե Բաղդասարյան Ինդիանապոլիսի լսողական խանգարում ունեցողների դպրոց Ջիմ Ֆրենչիկ
Սյունիքի մարզ, Կապանի պետական վարժարան Մերի Նուրիջանյան Ֆորեստ Հայթս ավագ դպրոց, Լիթլ Ռոք, Արկանզանս Էմի Ֆաս
Արմավիրի մարզ, Աղավնատան միջնակարգ դպրոց Ռոման Գևորգյան Աքթոն Բոքսբորոյի ավագ դպրոց, Քեմբրիջ, Մասաչուսեթս Դեյվիդ Գրին
Երևանի «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիր Արփինե Քոչարյան Ափըր Մորլանդի ավագ դպրոց, Վիլոու Գրով, Փելսինվանիա Կարեն Հանսենս-Վիսզորեկ
Կոտայքի մարզ, Հրազդանի # 1 միջնակարգ դպրոց Աննա Հունանյան Ռոք քաղաքի միջին դպրոց, Հարավային Լիթլ Ռոք, Արկանզանս Շուլա Հոլի
Արմավիրի մարզ, Գրիբոյեդովի միջնակարգ դպրոց Նվարդ Ռաֆաելյան Լոբինսվուդի ավագ դպրոց, Բելեվյու, Վաշինգտոն Ուիլյամ Լայնսեր
Շիրակի մարզ, Գյումրիի # 6 միջնակարգ դպրոց Մարիամ Մկրտումյան Հարի Սթոնի Մոնտեսորի Ակադեմիա, Դալլաս, Տեխաս Քրիստին Մասի
Լոռու Մարզ, Վանաձորի # 10 միջնակարգ դպրոց Տաթևիկ Փնջոյան Մոնտգոմեր Բլայրի ավագ դպրոց, Միջազգային ուսումնասիրությունների ակադեմիա, Սիլվեր Սփրինգ, Մերիլենդ Կեվին Մուս
Արագածոտնի մարզ, Կարինի միջնակարգ դպրոց Մարինե Բուլղադարյան Յ. Հենրիի միջին դպրոց, Օսթին, Տեխաս Մայքըլ Մուրեյ
Շիրակի մարզ, Գյումրիի # 1 կրթահամալիր Անուշ Հայրոյան Անդերսոնի ավագ դպրոց, Օսթին, Տեխաս Քըրթիս Պաուլ
Շիրակի մարզ, Գյումրիի # 26 միջնակարգ դպրոց Աննա Մարտիրոսյան Բուքեր Վաշինգտոնի Գեղարվեստի ավագ դպրոց, Դալլաս, Տեխաս Քերոլայն Ռիթզ
Երևանի # 27 միջնակարգ դպրոց Սուսաննա Մնացականյան Գրինբենքսի տարրական դպրոց, Գրին Բենկ, Արևմտյան Վիրջինիա Քրիստին Սմիթ
Արմավիրի մարզ, Արմավիրի # 6 միջնակարգ դպրոց Մանյա Խաչատրյան Ռոբինսվուդի միջին դպրոց, Օրլանդո, Ֆլորիդա Դեբի Ստուարտ
Երևանի # 82 միջնակարգ դպրոց Մարինե Առաքելյան Օրովիլի ավագ դպրոց, Օրովիլ, Վաշինգտոն Ջորջ Թորնթոն
Շիրակի մարզ, Գյումրիի # 2 միջնակարգ դպրոց Դիաննա Հարությունյան Քանաջոհարի ավագ դպրոց, Նյու Յորք Քեթի Վան-Լոան
Երևանի «Օլիմպուս» հատուկ կրթահամալիր Ալիս Խաչատրյան Քոփելի միջին դպրոց, արևելյան Քոփել, Տեխաս Ռոբին Վասթոն
Կոտայքի մարզ, Նոր Արտամեդի միջնակարգ դպրոց Գրետա Կիրակոսյան Լեյքվուդի ավագ դպրոց, Լեյքվուդ, Օհայո Շոն Վելեր
Արագածոտնի մարզ, Ներքին Սասնաշենի միջնակարգ դպրոց Մարինե Մարտիրոսյան Ռիվերսայդի տեղական դպրոց, Օհայո Բրայեն Յոդեր
Երևանի # 131 միջնակարգ դպրոց Մարինե Իշխանյան Քայսերի ավագ դպրոց, Քայսեր, Արևմտյան Վիրջինիա Նատալի Զիմերման



Համագործակից դպրոցներ - 2006 թ. գարուն


Հայկական դպրոցի անվանումը Հայ ուսուցչի անունը Ամերիկյան դպրոցի անվանումը Ամերիկացի ուսուցչի անունը
Կոտայքի մարզ, Ձորաղբյուրի միջնակարգ դպրոց Լուսինե Եփրեմյան Դակերտոնի համայնքային դպրոց, Այովա Դան Վեյչըրս
Գեղարքունիքի մարզ, Գավառի # 9 միջնակարգ դպրոց Շուշան Բադեյան Բելգրադի Միջին դպրոց, Մոնտանա Դեբի Ադամս
Լոռու մարզ, Վանաձորի # 4 միջնակարգ դպրոց Լուիզա Գրիգորյան Գրինբուշի միջին դպրոց, Մինեսոտա Թինա Դայազ
Շիրակի մարզ, Գյումրու # 24 միջնակարգ դպրոց Մարիամ Մանուկյան Լենգդոնի տարրական դպրոց, Հյուսիսային Դակոտա Պաուլա Ռոջերս
Շիրակի մարզ, Ախուրյանի # 1 միջնակարգ դպրոց Սոֆյա Մարտիրոսյան Բուքեր Վաշինգտոնի անվան Գեղարվեստի ավագդպրոց, Դալաս, Տեխաս Քերոլայն Ռեյթզ
Սյունիքի մարզ, Սիսիանի # 2 միջնակարգ դպրոց Անահիտ Ստեփանյան Վեբսթերի համալսարանի բազային դպրով, Սբ. Լուիս, Միզուրի Թեդ Գրին
Երևանի # 51 միջնակարգ դպրոց Հասմիկ Խալաթյան Դոկտոր Հովարդի դպրոց, Իլինոյս Դեբորա Սթեյփլթոն
Երևանի # 27 միջնակարգ դպրոց Սուսաննա Մնացականյան Նանսմոնդ-Սուֆոլկ Ակադեմիա, Վիրջինիա Լորա Դոբրին
Երևանի # 24 միջնակարգ դպրոց Աննա Խաչատրյան Բուքեր Վաշինգտոնի Գեղարվեստի ավագ դպրոց, Դալլաս, Տեխաս Քերոլայն Ռիթզ
Երևանի # 43 միջնակարգ դպրոց Սոնա Անտոնյան Բրաունսվիլի ավագ դպրոց, Փենսիլվանիա Քենեթ Հարասթի
Երևանի # 20 միջնակարգ դպրոց Անահիտ Խոսրովյան Վիրտուալ դպրոց, Օրլանդո, Ֆլորիդա Քոլին Բրանդաո
Վայոց Ձորի մարզ, Եղեգնաձորի # 3 միջնակարգ դպրոց Լյուդմիլա Համբարձումյան Ապագա սերնդի դպրոց, Իլինոյ Քրիստոֆեր Սոթելո
Տավուշի մարզ, Կողբի # 2 միջնակարգ դպրոց Վահրամ Ղարախանյան Ռիվերսայդի տեղական դպրոց, Օհայո Բրայեն Յոդեր
Տավուշի մարզ, Նոյեմբերյանի # 2 միջնակարգ դպրեց Լիանա Աթաբեկյան Ինդիանապոլիսի լսողութայն խանգարում ունեցողների դպրոց, Ինդիանապոլիս, Ինդիանա Ջիմ Ֆրենչիկ
Արմավիրի մարզ, Արմավիրի # 1 միջնակարգ դպրոց Հասմիկ Աղաբաբյան Վիսկոնսինիի լսողութայն խանգարում ունեցողների դպրոց, Վիսկոնսին Զուհաիր Ալսեհ



2005 թ. համագործակից դպրոցներ


Հայկական դպրոցի անվանումը Հայ ուսուցչի անունը Ամերիկյան դպրոցի անվանումը Ամերիկացի ուսուցչի անունը
Կոտայքի մարզ, Ձորաղբյուրի միջնակարգ դպրոց Լուսինե Եփրեմյան Դակերտոնի համայնքային դպրոց, Այովա Դան Վեյչըրս
Գեղարքունիքի մարզ, Գավառի # 9 միջնակարգ դպրոց Շուշան Բադեյան Բելգրադի Միջին դպրոց, Մոնտանա Դեբի Ադամս
Լոռու մարզ, Վանաձորի # 4 միջնակարգ դպրոց Լուիզա Գրիգորյան Գրինբուշի միջին դպրոց, Մինեսոտա Թինա Դայազ
Շիրակի մարզ, Գյումրու # 24 միջնակարգ դպրոց Մարիամ Մանուկյան Լենգդոնի տարրական դպրոց, Հյուսիսային Դակոտա Պաուլա Ռոջերս
Շիրակի մարզ, Ախուրյանի # 1 միջնակարգ դպրոց Սոֆյա Մարտիրոսյան Բուքեր Վաշինգտոնի անվան Գեղարվեստի ավագդպրոց, Դալաս, Տեխաս Քերոլայն Ռեյթզ
Սյունիքի մարզ, Սիսիանի # 2 միջնակարգ դպրոց Անահիտ Ստեփանյան Վեբսթերի համալսարանի բազային դպրով, Սբ. Լուիս, Միզուրի Թեդ Գրին
Երևանի # 51 միջնակարգ դպրոց Հասմիկ Խալաթյան Դոկտոր Հովարդի դպրոց, Իլինոյս Դեբորա Սթեյփլթոն
Երևանի # 27 միջնակարգ դպրոց Սուսաննա Մնացականյան Նանսմոնդ-Սուֆոլկ Ակադեմիա, Վիրջինիա Լորա Դոբրին
Երևանի # 24 միջնակարգ դպրոց Աննա Խաչատրյան Բուքեր Վաշինգտոնի Գեղարվեստի ավագ դպրոց, Դալլաս, Տեխաս Քերոլայն Ռիթզ
Երևանի # 43 միջնակարգ դպրոց Սոնա Անտոնյան Բրաունսվիլի ավագ դպրոց, Փենսիլվանիա Քենեթ Հարասթի
Երևանի # 20 միջնակարգ դպրոց Անահիտ Խոսրովյան Վիրտուալ դպրոց, Օրլանդո, Ֆլորիդա Քոլին Բրանդաո
Վայոց Ձորի մարզ, Եղեգնաձորի # 3 միջնակարգ դպրոց Լյուդմիլա Համբարձումյան Ապագա սերնդի դպրոց, Իլինոյ Քրիստոֆեր Սոթելո
Տավուշի մարզ, Կողբի # 2 միջնակարգ դպրոց Վահրամ Ղարախանյան Ռիվերսայդի տեղական դպրոց, Օհայո Բրայեն Յոդեր
Տավուշի մարզ, Նոյեմբերյանի # 2 միջնակարգ դպրեց Լիանա Աթաբեկյան Ինդիանապոլիսի լսողութայն խանգարում ունեցողների դպրոց, Ինդիանապոլիս, Ինդիանա Ջիմ Ֆրենչիկ
Արմավիրի մարզ, Արմավիրի # 1 միջնակարգ դպրոց Հասմիկ Աղաբաբյան Վիսկոնսինիի լսողութայն խանգարում ունեցողների դպրոց, Վիսկոնսին Զուհաիր Ալսեհ



2005 թ. համագործակից դպրոցներ


Հայկական դպրոցի անվանումը Հայ ուսուցչի անունը Ամերիկյան դպրոցի անվանումը Ամերիկացի ուսուցչի անունը
Կոտայքի մարզ, Չարենցավանի # 1 միջնակարգ դպրոց Անահիտ Դալլաքյան Աքտոն Բոսբորոյի ավագ դպրոց, Քեմբրիջ, Մասաչուսեթս Դեյվիդ Գրին
Կոտայքի մարզ, Նոր Հաճնի # 1 միջնակարգ դպրոց Գոհար Վարդանյան Բելգրադի միջին դպրոց, Մոնտանա Դենիս Դալ- Դեյվիս
Գեղարքունիկի մարզ, Գավառի # 3 միջնակարգ դպրոց Իրինա Ղազանչյան Պեկոսի ավագ դպրոց, Նոր Մեքսիկո Մերի Բեթ Բրիտոն
Լոռու մարզ, Վանաձորի # 19 միջնակարգ դպրոց Ռուզաննա Անտոնյան Սալեմի ավագ դպրոց, Օհայո Ջուդիթ Քոնրադ
Լոռու մարզ, Վանաձորի # 8 միջնակարգ դպրոց Սիրանուշ Սաֆարյան Նանսմոնդ-Սուֆոլկ Ակադեմիա, Վիրջինիա Լորա Դոբրին
Շիրակի մարզ, Գյումրու # 20 միջնակարգ դպրոց Սոֆյա Համբարյան Մանաջոհարի կենտրոնական դպրոց, Նյու-Յորք Վիլյամ Քրանկշո
Լոռու մարզ, Վանաձորի # 8 միջնակարգ դպրոց Սուսաննա Մխիթարյան Գրանդ Բլանք դպրոց, Ֆենտոն, Միչիգան Մեթյու Փլեյս
Շիրակի մարզ, Գյումրու # 31 միջնակարգ դպրոց Մարինե Գաբոյան Սոլհեյմի տարրական դպրոց, Հյուսիսային Դակոտա Փեմ Ռեթիգ
Սյունիքի մարզ, Խնձորեսկի միջնակարգ դպրոց Նաթելա Գյուլնազարյան Մոսքուերոյի քաղաքապետարանի բազայինդպրոց, Նոր Մեքսիկո Ջենիս Գրին
Երևանի # 67 միջնակարգ դպրոց Աիդա Էլչիբեկյան Մերիլենդի լսողական խանգարում ունեցողների դպրոց, Բալթիմոր Մարտին Օ' Բրայեն
Երևանի # 55 միջնակարգ դպրոց Նարինե Աբրահամյան Հարվարդի անվան դպրոց, Իլինոյս Դեբորա Սթափլթոն
Արագածոտնի մարզ, Աշտարակի # 1 միջնակարգ դպրոց Սիրուշ Խոեցյան Թոլ միջնակարգ դպրոց, Գլենդել, Կալիֆորնիա Անժի Մաթևոսյան
Արագածոտնի մարզ, Կարբիի միջնակարգ դպրոց Վարդանուշ Հովհաննիսյան Գրինբուշի միջին դպրոց, Մինեսոտա Սյուզան Լիբերգ
Տավուշի մարզ, Դիլիջանի # 4 միջնակարգ դպրոց Մարինե Ասատրյան Թոհաչի ավագ դպրոց, Նոր Մեքսիկո Իան Հոկ
Արարատի մարզ, Արարտի # 2 միջնակարգ դպրոց Նաիրա Մուրադյան Ինդիանապոլիսի լսողական խանգարում ունեցողների դպրոց Ջիմ Ֆրենչիկ
Արարատի մարզ, Աշտարակի # 2 միջնակարգ դպրոց n Նաիրա Նիկողոսյան Նանսմոնդ-Սուֆոլկ Ակադեմիա, Վիրջինիա Լորա Դոբրին



2004 թ. համագործակից դպրոցներ


Հայկական դպրոցի անվանումը Հայ ուսուցչի անունը Ամերիկյան դպրոցի անվանումը Ամերիկացի ուսուցչի անունը
Արագածոտնի մարզ, Աշտարակի միջնակարգ դպրոց Գագիկ Կարապետյան ՈՒինդոուՌոք ավագ դպրոց, Արիզոնա Փիթեր Բեյքեր
Արարատի մարզ, Սուրենավանի միջնակարգ դպրոց Հերմինե Հայրոյան Սալեմի ավագ դպրոց, Օհայո Էմի ՆԻկոլ
Արմավիրի մարզ, Արմավիր # 6 միջնակարգ դպրոց Մանյա Խաչատրյան Պեկոսի ավագ դպրոց, Նոր Մեքսիկո Մերի Բեթ Բրիթոն
Արմավիրի մարզ, Մեծամորի # 1 միջնակարգ դպրոց Քնարիկ Սարգսյան Անադալի ավագ դպրոց, Վերջինիա Մերիդիթ Փերիշ
Գեղարքունիկի մարզ, Ճամբարակի # 2 միջնակարգ դպրոց Ասյա Թորոսյան Համալսարանին բազային ավագ դպրոց Ջենի Յի
Գեգարքունիկի մարզ, Գավառի # 5 միջնակարգ դպրոց Մարի Սարգսյան Օգդենի ավագ դպրոց, Յուտա Կարլին նանքերվիս
Կոտայքի մարզ, Հրազդանի # 8 միջնակարգ դպրոց Նելլի Սահակյան Վուդսոնի ավագ դպրոց, Արլինգտոն Լի Ռոբերտ Հեդրիք
Կոտայքի մարզ, Եղվարդի # 1 միջնակարգ դպրոց Թամարա Սիմոնյան Լոգանի դպրոց, Միչիգան Էնդրյու Ռոջերս
Լոռու մարզ, Վանաձորի # 11 միջնակարգ դպրոց Կարինե Գրիգորյան Չիֆ Կանիմ միջին դպրոց, Վաշինգտոն Ջուդի Բիլ
Լոռու մարզ, Վանաձորի # 1 միջնակարգ դպրոց Մելինե Ալեքսանյան Մանաջոհարի ավագ դպրոց, Նյու Յորք Քեթի Վան-Լոն
Լոռու մարզ, Վանաձորի # 2 միջնակարգ դպրոց Կարինե Ջաղացպանյան Բալբոա տարրական դպրոց, Կալիֆորնիա Մորին Միլեր
Շիրակի մարզ, Գյումրի # 20 միջնակարգ դպրոց Աշոտ Քոչարյան Ֆլինտ հարավ-արևմտյան ակադեմիա, Միչիգան Ջոն Դավիդեկ
Շիրակի մարզ, Գյումրի # 20 միջնակարգ դպրոց Սերվենիկ Մովսիսյան Դասել-Ցոկատո միջին դպրոց, Մինեսոտա Շարոն Վահալա
Շիրակի մարզ, Գյումրի # 5 միջնակարգ դպրոց Մելսիդա Խաչատրյան Վիլ-Մուրի դպրոց, Հյուսիսային Դակոտա Քիմ Շուլց
Սյունիքի մարզ, Գորիսի # 3 միջնակարգ դպրոց Նինա Բաղդասարյան Էմիլի Դիքինսոնի դպրոց, Մոնտանա Փաթի Հարիսոն
Սյունիքի մարզ, Կապանի # 1 միջնակարգ դպրոց Նաիրա Ավանեսյան Գրինբուշի միջին դպրոց, Մինեսոտա Ջուդիթ Պուլչինսկի
Վայոց Ձորի մարզ, Աղավնաձորի միջնակարգ դպրոց Հասմիկ Հարություննյան Կենտրոնական ֆլորիդա համայնքային քոլեջ, Ֆլորիդա Պատրիկ Ժոզեֆ Ֆլեմիգ
Վայոց Ձորի մարզ, Վայքի # 2 միջնակարգ դպրոց Մարո Գալստյան Էսեքս միջին դպրոց, Վերմոնտ Իեն Վուզլըր
Base college of AAA, Yerevan Քրիստ Մելքոնյան Աքտոն Բոքսբորոյի ավագ դպրոց, Քեմբրիջ, Մասաչուսեթս Դեյվիդ Գրին
Երևանի # 129 միջնակարգ դպրոց Սվետլանա Օհանջանյան Լեքլանդի ավագ դպրոց, Ինդիանա Սիլվիա Կոստեր
Երևանի # 132 միջնակարգ դպրոց Անուշ Մանուկյան Սփաուլդինգ ավագ դպրոց, Վերմոնտ Էլիզաբեթ Վիգրեն
Երևանի # 163 միջնակարգ դպրոց Նարինե Մոմջյան Ֆինանսների և էկոնոմիկայի ավագ դպրոց, Նյու-Յորք Ջեյմս Ջիմ Բըրնս
Երևանի # 172 միջնակարգ դպրոց Գայանե Եղիազարյան Գրեյ ավագ դպրոց, Բոստոն, Մասաչուսե թս Գաբրիել Բերբերյան



Նամակագրական Համագործակցային Ծրագիր
Փրոջեքթ Հարմոնին կազմակերպում է նամակագրական համագործակցային ծրագիր ՀԴՓԾ-ի ցանցում ընդգրկված դպրոցների բարձր դասարանցիների եւ Կալիֆորնիայի նահանգի Բերկլեյի համալսարանի հայ ուսանողների ասոցիացիայի միջեւ: Աշակերտներին հնարավորություն կընձեռվի գտնել իրենց գրչընկերոջը եւ նրա հետ հաղորդակցվել իրենց մասնագիտական կողմնորոշման եւ փոխադարձ հետաքրքրությունների շրջանակում: Բացի էլեկտրոնային փոստով հաղորդագրություններ փոխանակելուց, որը հանդիսանում է մասնակիցների հաղորդակցման հիմնական ձեւը, կստեղծվի նաեւ ֆորում` գրանցվելու, ամսեկան կտրվածքով նորություններ եւ հայտարարություններ տեսադրելու նպատակով:

Այս նախաձեռնության միջոցով կմեծանա համագործակցությունների թիվը հայ եւ ամերիկացի աշակերտների եւ ուսանողների միջեւ եւ կբարձրացվի գիտելիքների մակարդակը ամերիկյան կրթական համակարգի եւ մշակույթի բնագավառում: Աշակերտները կկարողանան բացահայտել նոր հմտություններ, հետաքրքրություններ եւ արժեքներ, որոնք հետագայում կօգտագործեն իրենց ապագա մասնագիտությունն ընտրելիս:

Հայ աշակերտների ընտրության չափանիշները հետեւյալն են` անգլերենի լավ իմացություն, ծրագրին մասնակցելու ցանկություն, ծրագրի առաջընթացի մասին հաշվետվություններ ներկայացնելու պատրաստակամություն:






^ Դեպի վեր



Project Harmony ARMENIA ECA